Продуктите от категорията течна хидроизолация са едно от най-ефективните и търсени решения за широк кръг от обекти. Качеството на крайната инсталация е от съществено значение за защитата на много строителни конструкции. Гъвкавите течни мембрани се нанасят ръчно или със спрей върху повърхности като балкони, подиуми, плоски и зелени покриви. Те дори се използват за облицоване на общински резервоари за вода, за да се предотвратят течове.
3 основни предимства на течната хидроизолация
Лесна инсталация – течната хидроизолация може да се нанесе бързо. В зависимост от продукта, екип от трима души може да нанесе почти хиляда квадратни метра течна хидроизолация само за един ден. Тези предимства стават още по-изразени при хидроизолиране на сложни пространства или пространства с много детайли, тъй като е по-лесно да се хидроизолират тръби с течна хидроизолация, отколкото чрез изрязване и поставяне на листови мембрани.
Безшевни инсталации – течно нанесената хидроизолация се втвърдява, за да образува една твърда мембрана, така че няма шевове или фуги, които са най-често срещаните места, където хидроизолацията има тенденция да се проваля.
Гъвкавост – качествено нанесените течни хидроизолационни системи имат способността да се разширяват и свиват при температурните промени и да се адаптират към незначителни структурни движения. По този начин хидроизолацията продължава да работи, дори когато е изложена на екстремни атмосферни условия и/или когато се появят малки бетонни пукнатини в основната конструкция.
Видове и приложение на течната хидроизолация
Продуктите от типа течна хидроизолация са най-различни като вид. Има течни продукти, които приличат на мембрана, както и продукти, които са по-скоро разтвори. При всички положения всеки тип продукт е описан от производителя как да се използва и какви са техническите му характеристики.
Течната хидроизолация обикновено се използва в широк спектър от приложения. Особено много за плоски покриви и за зелени покриви, открити тераси. Това е така, защото течната хидроизолация е лесна за нанасяне върху малките елементи.
Ако планирате проект за зелен покрив, уверете се, че хидроизолационната система, която избирате е преминала дългосрочни тестове за устойчивост на корени, така че да не се повреди, когато растенията се захванат.
Вкопани инсталации – такъв вид инсталация е вкопаният покрив, а често той е част от сутерен, който се простира отвъд основната височина и обикновено е част от структура под градина или озеленена зона. Повдигната палуба, която се използва от хора или автомобили, също може да бъде категоризирана като вкопана конструкция.
Обърнати покриви – някои проекти, като тераси на покрива, използват дизайн на обърнат покрив. При тези сценарии хидроизолационният слой се монтира под традиционната изолация на покрива. Изолацията се поставя върху течната хидроизолационна мембрана и се закрепва с тротоарни плочи или чакъл. Безпроблемният характер на течната хидроизолация я прави подходяща за тези проекти. Течността се нанася лесно. След като се втвърди, той образува една мембрана, която е устойчива на течове.
Сравнения спрямо останалите видове изолации
Ние от Хидростоп ще съдействаме за избора най-подходящия продукт, независимо дали става дума за течна хидроизолация или за друг тип хидроизолационен продукт.