Пяна-шпакловка AQUASMART®AFROS е бързовтвърдяваща, еднокомпонентна, водоразтворима, предназначена за запълване и ремонт на несъвършенства, фуги, отвори, пукнатини и кухини по стени и вътрешни таванни повърхности. Формулата съчетава висока еластичност и голяма покривна способност с тиксотропна консистенция, която позволява запълване на по-големи кухини до 5 cm дълбочина в едно нанасяне, без свличане, свиване или напукване. Продуктът осигурява стабилна основа преди декоративно боядисване и запазва добри експлоатационни качества дори при отрицателни температури.
Материалът се отличава с висока еластичност и способност да поема движения в основата без разкъсване или напукване. При втвърдяване не се свива, не се деформира и не се отдръпва от ръбовете на запълваните участъци, което позволява надежден ремонт при по-дебели слоеве. Кремообразната, несвличаща се структура улеснява работа по вертикални и надглавни повърхности, включително при широки кухини и пукнатини.
Продуктът е готов за употреба, на водна основа и с бързо втвърдяване, което съкращава времето до последващо грундиране или боядисване. Подходящ е за запълване и изравняване на големи пукнатини, фуги, капилярни линии, отвори от пробиване, връзки и кухини при различни строителни основи, включително бетон, циментови мазилки, гипсови основи, гипсокартон, дърво, полистирен, топлоизолационни плоскости и стабилни стари боядисани повърхности.
Технически характеристики
Химична основа: готова за употреба водоразтворима полиуретанова пено-шпакловка
Вискозитет Brookfield: 15 000–25 000 cP
Специфично тегло / плътност: 0.4–0.5 g/cm³
Топлопроводност: 0.04 W/(m·K)
Удължение при скъсване при 23 °C: > 300%
Експлоатационна температура: от -20 °C до +90 °C
Минимална температура на приложение: > +5 °C
Опаковка: кофи от 1 L и 4 L; предлага се и във фолийни салами 600 cc
Цвят: бял
Основите трябва да бъдат стабилни, чисти, сухи и добре почистени от прах, ронливи частици, масла, восъци, биологични замърсявания и други вещества, които могат да намалят сцеплението. Продуктът е готов за директна употреба от опаковката и не трябва да се разрежда с вода или разтворители, тъй като това може да наруши тиксотропната пенообразна структура. Нанася се в кухините или пукнатините с чист шпакларски нож, шпакла или маламашка, като материалът се притиска добре и се уплътнява в целия обем на отвора, при възможност в едно преминаване.
След отваряне материалът трябва да се използва своевременно, за да се предотврати образуване на повърхностна ципа и преждевременно втвърдяване в съда; при кратки прекъсвания капакът се затваря плътно. Инструментите, шпаклите и евентуалните замърсявания около работната зона се почистват с чиста вода веднага след употреба; след втвърдяване материалът се отстранява само механично.







